مرکز 19 برادران آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩
صفحه اصلیفرم تماسدرباره مرکزآدرساداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
اخبار > تبدیل ایده و مهارت به شغل و ثروت


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:

تبدیل ایده و مهارت به شغل و ثروت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:

تبدیل ایده و مهارت به شغل و ثروتمدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در پیامی به مناسبت هفته ملی مهارت، فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای را راهی به سوی تبدیل ایده به شغل و ثروت بیان کرد.

به گزارس روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، رضا گرزین به مناسبت 6 مرداد ماه و «هفته ملی مهارت» پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

به نام گشاینده کارها زنامش شود سهل،دشوار ها

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهش تولید، آراسته شد، در استمرار و مداومت نامگذاری سالیان گذشته و حمایت از رونق تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی در دستور کار فرآیند کشور قرار گرفت و آموزش های مهارتی به عنوان ضلع اصلی بردار توسعه و باراندازی مهم در مهارت آموزی و بازآموزی فعالان اصلی تولید در میدان های اقتصادی، صنعتی، خدمات و کشاورزی و ارتقاء سطوح مهارتی بنگاههای خرد، کوچک و متوسط، نقشی بی بدیل را ایفاء می کند.

یکی از اساسی‌ترین مسائل کشور، بحث اشتغال است و ترکیب جمعیت جوان و آمار متقاضیان کار، اهمیت این مسئله را بیشتر می‌کند و در دوران مبارزه با شیوع کرونا، نقش مهم کسب‌ وکارهای نوپا و همچنین کسب مهارت های ضروری مدل‌های درآمدی این نوع از کسب‌وکارها امری ضروری به شمار می‌آید؛ ولیکن بیماری کرونا از سویی چرخ بسیاری از صنایع را از حرکت بازداشته و از سوی دیگر نقش مهمی در تسریع فرآیند کسب‌و‌کارهای اینترنتی و آموزش‌های مجازی ایفا کرده است و هیچ ملتی نمی‌‌‏تواند اثر تکنولوژی را در جهان امروز انکار کند. درحقیقت، پیشرفت‌‏های پرشتاب در همه رشته‌‏های فنی و صنعتی در دهه‌‏های اخیر، خطوط اساسی تمدن کنونی را تعیین کرده است و لازم است پابه‌‌پای این دگرگونی‏‌‌ها، در آموزش فنی و حرفه‌‏ای نیز به پیشرفت‌‏هایی دست یابیم.

روشن است که نمی‌‌‏توان نگرش‌‌ها را در زمان کوتاه دگرگون کرد، اما با آموزش های مهارتی به‌‏عنوان عنصر مکمل نظام آموزشی و با آگاه‌‏سازی مردم نسبت به امکاناتی که آموزش فنی و حرفه‌‏ای در اختیار افراد قرار می‌‌‏دهد، تغییر نگرش‌‏‌ها خیلی سریع انجام خواهد گرفت و هفته ملی مهارت اين رويداد بزرگ ملی و مهارتی فرصت مغتنمی به منظور توسعه، ترويج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرین ، ايجاد انگيزه و عزم ملي براي دستيابي به فرصت هاي شغلي پايدار در مسیر اقتصاد مقاومتی و اطلاع رساني و هدايت و فراگير کردن هرچه بيشتر آموزش هاي مهارتي در سراسر كشور به طور هماهنگ می باشد.

ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند و بي دريغ همكاران ارجمندم در بخش خصوصي و دولتي «هفته ملي مهارت و ششم مردادماه؛ روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي» را ارج نهاده و مراتب تبريك خود را به خانواده همدل و همراه آموزش فني و حرفه اي در اقصي نقاط ايران عزيزمان اعلام مي دارم.

به امید روزی که هر شهروند یک مهارت برای زندگی بهتر داشته باشد و جامعه ای را بسازیم که همه در آن با پشتگرمی و دل خوشی، ایران همیشه سرافراز را روز به روز جلو ببرند.رضا گرزین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران


١١:٥١ - 1399/04/31    /    شماره : ٤٩٧٧    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
صفحه اصلیفرم تماستماس با مانقشه سایتاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8364 | بازدید امروز : 38 | کل بازدید : 93844 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0/2656 

Copyright © 2010 Tehran Technical and Vocational Training Organization - Allrights reserved.