مرکز 19 برادران آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩
صفحه اصلیفرم تماسدرباره مرکزآدرساداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
اخبار > آموزش های مهارتی مصداق بارز اشتغال پایدار در کشور است


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار ریاست مرکز شهریار با نماینده محترم مجلس شورای اسلامی

آموزش های مهارتی مصداق بارز اشتغال پایدار در کشور است

نماینده مردم ملارد، شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی در نشست با رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهریار، آموزش های مهارتی را مصداق بارز اشتغال پایدار در کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حسین حق‌وردی ضمن تبریک هفته ملی مهارت به فعالان عرصه مهارت آموزی، اظهار داشت: جایگاه آموزش فنی و حرفه ای در راستای اشتغال جوانان و ایجاد کارآفرینی و همچنین رونق اقتصاد بسیار مهم می باشد.

وی با تأکید بر ارائه آموزش های مهارتی طبق نیاز بازار کار، بیان داشت: برای گسترش آموزش های فنی و حرفه ای و اثر بخشی این آموزش ها در جامعه لازم است متناسب با بازار کار برنامه ریزی شود.

نماینده مردم شهریار درمجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: لازم است آموزش های فنی و حرفه ای به نحوی ارائه شود تا یک مهارت آموز پس از اتمام دوره بتواند با کارآفرینی برای خود و دیگران شغل ایجاد کند.

حق وردی خواستار واگذاری آموزش های مهارتی به بخش خصوصی و ارائه آموزش های تخصصی سرمایه بر توسط بخش دولتی شد و اعلام داشت: باید دولت به مباحث حاکمیتی و نظارتی و تدوین مقررات و قوانین بپردازد و مجلس شورای اسلامی نیز مشکلات پیش روی واگذاری مراکز به بخش خصوصی و موسسات کارآموزی آزاد را برطرف نماید.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهریار در ادامه به ارائه گزارشی پیرامون اقدامات انجام شده و آموزش های مهارتی مرکز پرداخت و افزود: هدف آموزش فنی و حرفه ای تربیت و افزایش كارآیی و اثر بخشی نیروی انسانی مورد نیاز در بخش های مختلف صنعت، خدمات، كشاورزی و فرهنگ و هنر بر اساس نیاز بازار در دستیابی به اشتغال مولد و پایدار می باشد.

جابر شهبازی تصریح کرد: ارائه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای با در نظر گرفتن ظرفیت ها و پتانسیل های خاص جغرافیایی هر منطقه، در توسعه اشتغال زایی و ایجاد فرصت های جدید شغلی و همچنین رفع بیکاری جوانان نقش موثری ایفا می کند.

نماینده مردم حوزه مشق (ملارد، شهریار و قدس) در مجلس شورای اسلامی در پایان این نشست از حمایت و پیگیری مجلس شورای اسلامی جهت توسعه آموزش های مهارتی و تقویت زیرساخت های مهارتی کشور خبر داد.


٠٨:١٢ - 1399/05/05    /    شماره : ٥٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
صفحه اصلیفرم تماستماس با مانقشه سایتاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8362 | بازدید امروز : 27 | کل بازدید : 93833 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/3282 

Copyright © 2010 Tehran Technical and Vocational Training Organization - Allrights reserved.