مرکز 19 برادران آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩
صفحه اصلیفرم تماسدرباره مرکزآدرساداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
اخبار > برگزاری دومین جلسه مهارت آموزی محیط کار واقعی شهرستان شهریار


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه مهارت آموزی محیط کار واقعی

برگزاری دومین جلسه مهارت آموزی محیط کار واقعی شهرستان شهریار

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهریار یکی از مهمترین نیازهای اصلی و اساسی جوانان کشور در شرایط کنونی اشتغال برشمرد و افزود: ضرورت دارد تمامی دستگاه های اجرایی در راستای توسعه مهارت آموزی در ایجاد بستر اشتغال مولد و پایدار مطابق با فناورری های روز با هدف ایجاد و تثبیت مشاغل موجود در شهرستان تلاش مضاعف نمایند.
هاشمی تصریح کرد: در طرح مهارت آموزی محیط واقعی کار، متقاضیان در کنار مربیان خود مهارت های ضروری را حداقل زمان استاندارد آموزشی کسب می‌کند و پس ازآشنایی با محیط کسب و کسب تجربه برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی آماده می شوند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهریار و ملارد با تبیین دستورالعمل اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، گفت: تقاضای کار و بیکاری با هم برابرند لیکن حلقه ی مفقوده جهت اتصال آنها مهارت است و در حال حاضر کارفرمایان بیشتر به دنبال نیروی کار ماهر می باشند.
جابر شهبازی با تأکید بر جدی گرفتن بحران کسر مهارت، افزود: توجه نسل جوان کشور به سوی دانشگاه های غیرمهارتی جلب شده است و عدم تهیه و تدوین سند مهارت، عدم وجود دستگاه های مشخص متولی آموزش های مهارتی، عدم ارتباط بین آموزش های رسمی و غیررسمی و ... به این موضوع دامن می زند و تغییر الگوی آموزش به سمت مهارتی شدن، راهی جهت برون رفت از این معضل می باشد.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به گستردگی مشاغل، خواستار همراهی و تعامل بیشتر دستگاه های مجری در شهرستان در جهت تقاضامحور نمودن آموزش های مهارتی به جای عرضه محور بودن شد.


١٣:٢٦ - 1399/07/15    /    شماره : ٥١٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٠خروج
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
صفحه اصلیفرم تماستماس با مانقشه سایتاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8360 | بازدید امروز : 23 | کل بازدید : 93829 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/2969 

Copyright © 2010 Tehran Technical and Vocational Training Organization - Allrights reserved.